KONST / Litografier / Färglitografi 15629189
nr 1562 9189
Margareta Wallin
(1912-1992), Sverige
Två kvinnor. Signerad, numrerad 69/300. Färglitografi. Bladets mått: 50x39 cm, yttermått inklusive ram: 71x58 cm
Margareta Wallin, svensk bildkonstnär född 1912, död 1992.
Utrop:
400 kr
måndag 11 september 2023
kl 19:58:35
Margareta Wallin
Läs mer om Margareta Wallin